گیاهان آپارتمانی

35 مورد از بهترین ها برای خرید گیاه آپارتمانی

زندگی در یک آپارتمان کوچک و علاقه داشتن به گل و گیاه در نتیجه خرید گیاه آپارتمانی زمانی با هم جور در نمی اومد. محیط های اغلب تاریک، مرطوب یا بیش از حد خشک برای کسانی که به دنبال تبدیل اتاق نشیمن خود به یک گلخانه موقت بودند ایده آل ترین بنظر نمی رسید. اما امروزه با این مشکل مواجه نیستیم زیرا طیف گسترده ای از گونه های گیاهی وجود دارد که در واقع برای زنده ماندن – و حتی رشد – در شرایط کمتر از گرمسیری مناسب هستند. بنابراین ما در نیلوفرانه از هیلتون کارتر، صاحب سبک گیاهی ساکن بالتیمور، نویسنده کتاب Wild Interiors ، استفاده کردیم تا بهترین گیاهان آپارتمانی سرپوشیده را توصیه می کند و همچنین به شما می گوید که چگونه از آنها مراقبت کنید. برای انتخاب های برتر او و همچنین برخی از انتخاب های ما در ادامه، مطلب بخوانید.

1.فیلودندرون باریک “بوگی جنگل”

کارتر می‌گوید: «مانند همه فیلودندرون‌ها، باید مراقب باشید که بیش از حد آن را آبیاری نکنید. «فقط زمانی به آن آب بدهید که خاک کاملاً خشک شده باشد. وقتی صحبت از نور می شود، آن نور روشن یا متوسط و غیرمستقیم دوست دارد.»

2.درختچه الاستیکا بورگوندی

کارتر می گوید: «این یکی از فیکوس های مورد علاقه من است. این فیکوس برگ انجیری نسبت به پسر عموی محبوبش، فیکوس لیراتا، سخت‌تر است و می‌تواند تا 7.5متر در داخل خانه رشد کند. وقتی نوبت به نور می‌رسد، وقتی روشن و غیرمستقیم باشد خوب عمل می‌کند. در طول فصل رشد که تابستان است خاک را مرطوب نگه دارید. در زمستان، خاک به رطوبت کمتری نیاز دارد.

3.پول چینی Pilea Peperomioides

کارتر می‌گوید: «این گیاهی دوست‌داشتنی است، با نام‌های مستعار مانند گیاه بشقاب پرنده، گیاه پنکیک و گیاه پول چینی. “عشق به رطوبت آن را به روشی عالی برای افزودن به دکور حمام تبدیل می کند. صفحه های برگی جوانه زده نیز می توانند در هر فضایی با نور غیر مستقیم روشن کار کنند. بین دو آبیاری اجازه دهید خاک خشک شود تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری شود. وقتی تشنه باشند، برگ‌هایشان کمی می‌ریزد.»

4.گل یشم

این یکی از ساکولنت های مورد علاقه من برای رشد در داخل خانه است. کارتر می‌گوید برخلاف سایر گیاهان، می‌تواند یک روز زیر نور مستقیم خورشید زنده بماند. آن را در گلدانی با سوراخ زهکشی قرار دهید و هر دو هفته یکبار فقط زمانی که دو اینچ بالای خاک خشک شده است، آبیاری کنید. برای تازه نگه داشتن آن، شاخه های در حال مرگ یا خشک آن را بچینید.

5.سينگونيوم پودوفیلوم

کارتر می گوید: «درست مانند سایر گیاهان چند رنگ، زیبایی در شاخ و برگ های سه رنگ آن وجود دارد. این گیاه به خاکش نیاز دارد تا به طور یکنواخت مرطوب بماند، بنابراین در بهار و تابستان باید آن را بیشتر آبیاری کنید. هرگز اجازه ندهید خاک کاملا خشک شود. در رطوبت رشد می کند، بنابراین یک جلسه مه پاش هفتگی مفید خواهد بود. مانند بسیاری از گیاهان آپارتمانی، نور غیر مستقیم روشن را دوست دارد اما می تواند نور کم را نیز تحمل کند.

6.هویا کارنوزا

کارتر می‌گوید: «این زیبایی با برگ‌های مومی در قسمتی از خانه شما که نور غیرمستقیم روشن دریافت می‌کند، بهترین عملکرد را دارد. نور مستقیم خورشید به مرور زمان گیاه را از بین می برد. آن را فقط زمانی آبیاری کنید که خاک خشک شده باشد، اما هر هفته آن را اسپری کنید، زیرا برگ های آنها رطوبت را دوست دارند.

7.اسکینانتوس

کارتر می‌گوید: «در نور غیرمستقیم روشن رشد می کند، اما در نور فیلتر شده نیز به خوبی عمل می کند. مراقب باشید بیش از حد آن را در معرض آفتاب قرار ندهید، زیرا باعث سوختگی برگ ها و خشک شدن گیاه می شود. خاک را مرطوب نگه دارید نه خیس. برای رشد متعادل، حداقل یک بار در ماه آن را بچرخانید.

8.هویا

کارتر می‌گوید: «این زیبای دنباله‌دار که به عنوان شاهزاده زرشکی نیز شناخته می‌شود، مانند دیگر هویاها، کنار پنجره‌ای که نور روشن اما غیرمستقیم دارد، عالی است. آنها عاشق رطوبت هستند، بنابراین سعی کنید هفته ای یک بار آن را مه پاش کنید و بین دو آبیاری اجازه دهید خاک خشک شود. در طول بهار یا تابستان زمانی که ریشه ها از سوراخ زهکشی بیرون می آیند، گلدان آن را عوض کنید.

9.آرالیا فابیان

کارتر می‌گوید زیبایی و عجیب بودن آن از تنه ضخیم، شاخه‌های خال‌دار نازک، و شاخ و برگ‌های کلوچه‌ای شکل آن ناشی می‌شود که سایه‌ای سبز تیره در بالا و سایه‌ای بنفش در پایین دارد. برای مراقبت از آن، گیاه خود را در گلدانی که دارای سوراخ زهکشی است قرار دهید و آن را آبیاری کنید تا آب در سینی پایه خارج شود. فقط زمانی این کار را تکرار کنید که دو اینچ بالای خاک کاملاً خشک شود. می تواند در یک نقطه خوب که دارای نور غیر مستقیم روشن است زندگی کند. اگر آن را ندارید، ترکیبی از نور کم‌رنگ در طول روز نیز به خوبی کار خواهد کرد.»

10.فیکوس Alii

کارتر می گوید: « شاخ و برگ های سبز بلند و زیبا آن را از سایر درختان فیکوس متمایز می کند. به علاوه، دوام بیشتری دارد و کمتر مستعد افتادن برگ‌هایش است. به نور غیر مستقیم خورشید زیادی نیاز دارد و در نور کم زنده نمی ماند. خاک را به طور مداوم مرطوب نگه دارید و فقط اجازه دهید قبل از آبیاری قسمت بالایی آن خشک شود.

11.زامیوکالکاس زامیفولیا

اگر در یک گلدان زامیفولیا- که به نام Zamioculcas zamiifolia نیز شناخته می‌شود – سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید مقدار زیادی از آن را به دست آورید، زیرا یکی از کم هزینه‌ترین گزینه‌های موجود در بازار است. فقط سه بار در ماه باید آبیاری شود، به نور زیادی نیاز ندارد و حشرات یا آفات دیگر را جذب نمی کند.

12.گیاه هوازی

گیاهان هوازی – همچنین به عنوان Tillandsia شناخته می شوند – خود را در رطوبت هوا حفظ می کنند و برای رشد نیازی به خاک (خاک صحیح، صفر) ندارند. با حداقل سیستم ریشه و بیش از 500 گونه برای انتخاب، تنوع شگفت انگیزی از گزینه های بصری جالب وجود دارد که می توان آنها را در نگهدارنده های شیک گیاهان هوازی نگهداری کرد.

13.گیاه عنکبوتی

حتی اگر برای تعطیلات آخر هفته از شهر خارج شوید و فراموش کنید که نگهداری گیاهان خود را به کسی بسپارید، گیاه عنکبوت شما را به خاطر غفلت از آن تنبیه نخواهد کرد. این گیاه خود تکثیر شونده، تمیز کننده هوا، ریزه اندام و زیبای عنکبوتی در نور غیر مستقیم کم تا روشن رشد می کند و آن را به گزینه ای عالی است برای آپارتمان نشینان یا والدینی که برای اولین اقدام به خرید گیاه آپارتمانی میکنند.

14.گیاه برگ انجیری

Monstera deliciosa با برگ های ضخیم و شبیه گیاهان گرمسیری، گیاهی کاملا جسور است که می تواند واقعاً در یک آپارتمان رشد کند. آنها می توانند سطوح زیادی از نور خورشید را تحمل کنند و حتی در زیر نورهای فلورسنت رشد کنند. در حالی که باید Monstera خود را به طور منظم آبیاری کنید، می تواند هر از چند گاهی از غفلت در آبیاری ، جان سالم به در ببرد.

15.مارانتا لوکونورا

رگه های قرمز قابل توجه در برابر برگ های نرم و سبز تیره، مارانتا را به رویای زیبایی تبدیل می کند و نگهداری کم آن آن را برای آپارتمان نشینان عالی می کند. باید در نور غیرمستقیم آفتاب کم تا روشن نگهداری شود، به طور منظم آبیاری شود و هفته ای یک بار مه پاش شود، اما هرازگاهی می تواند نور کم را تحمل کند.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.